Pielęgnacja podłóg drewnianych

Sposób wykończenia powierzchni

Olej lub olejowosk

Pielęgnacja podłóg drewnianych zależna jest od sposobu wykończenia powierzchni

Oleje lub olejowoski (woski olejne, twarde oleje woskowe) mają tą przewagę nad powłokami lakierowymi, że ich renowacja przeprowadzana jest bez konieczności cyklinowania (całkowitego szlifowania) starej warstwy powłoki ochronnej. Umożliwia to również przeprowadzanie renowacji miejscowych, np. tylko w miejscach najbardziej zniszczonych, najbardziej eksploatowanych (typu ciągi komunikacyjne). Oleje tworzą mniej widoczną powłokę ochronną i szybciej niż lakiery zużywają się pod wpływem ścierania/wymywania, ale też łatwiej jest uzupełnić tą powłokę nową warstwą oleju.

Twarde woski olejne (Hardwaxoil) są produktami na bazie oleju, które łączą dobre cechy olejów oraz lakierów.

Pielęgnacja podłóg olejowanych.

1. Intensywne czyszczenie + regeneracja: INTENSIVE CLEANER* + MAINTENANCE OIL**

2. Czyszczenie + regeneracja: FLOORING SOAP*** + MAINTENANCE OIL**

3. Codzienne czyszczenie: FLOORING SOAP***

 

***FLOORING SOAP /MYDŁO DO PODŁÓG – DO CODZIENNEGO STOSOWANIA/

Środek do codziennej pielęgnacji podłóg. Czyści, ożywia i chroni jednocześnie. Flooring Soap jest mocno skoncentrowanym mydłem, co gwarantuje optymalną ochronę przed zabrudzeniami.

*INTENSIVE CLEANER

W przypadku miejscowych, silnych zabrudzeń powierzchni zaleca się użycie intensywnego środka myjącego Intensive Cleaner. Idealny do usuwania plam. Produkt zawiera wyłącznie naturalne surowce.

**MAINTENANCE OIL

Uniwersalny olej do pielęgnacji wszystkich rodzajów podłóg olejowanych. Zalecany do pielęgnacji podłóg wykończonych Hardwaxoil lub olejem UV.

 

Uzupełniająco można używać Oil Refresh marki Ciranova, który chroni podłogę przed wodą, a drewnu nadaje naturalny kolor.

OIL REFRESH

Oil Refresh to olej odświeżający w sprayu do miejscowego zastosowania – usuwania niewielkich uszkodzeń powłoki. Chroni podłogę przed wodą, a drewnu nadaje naturalny kolor. Zalecany do pielęgnacji podłóg wykończonych olejem Hardwaxoil lub olejem UV.

Lakier

Zaletą lakierów jest ich większa trwałość oraz wyraźniej widoczna powłoka (warstwa) ochronna i wynikająca z tego większa łatwość w codziennej pielęgnacji. Do wad lakierów należy niewątpliwie zaliczyć fakt, że w przypadku ich zniszczenia/zużycia się powłoki lakierowej przed naniesieniem nowej warstwy konieczne jest całkowite wycyklinowanie podłogi. Z tego powodu pod lakier byłoby bardziej wskazane stosowanie desek z litego drewna, które w czasie ich użytkowania można poddawać wielokrotnemu cyklinowaniu (w przypadku podłóg warstwowych, których górny obłóg wynosi np. 3-4 mm cyklinowanie będzie można wykonać max. 2-3 razy).

Pielęgnacja podłóg lakierowanych.

1. Intensywne czyszczenie + regeneracja: HARD FLOOR CLEANER* + HARD FLOOR POLISH**

2. Czyszczenie + regeneracja: HARD FLOOR FRESH*** + HARD FLOOR POLISH**

3. Codzienne czyszczenie: HARD FLOOR FRESH***

 

*HARD FLOOR CLEANER

Hard Floor Cleaner jest koncentratem intensywnie czyszczącym drewniane podłogi i parkiety, przyjazny dla środowiska. Idealny do usuwania silnych zabrudzeń i starej powłoki lakieru.

**HARD FLOOR POLISH

Hard Floor Polish to wodorozcieńczalny, ekologiczny i odświeżający płyn ochronny do podłóg lakierowanych. Produkt nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni lakierowanych. Chroni przed ścieraniem. W przypadku świeżo polakierowanych podłóg należy odczekać 14 dni przed nałożeniem Hard Floor Polish.

***HARD FLOOR FRESH

Hard Floor Fresh jest wodorozcieńczalnym środkiem do codziennej pielęgnacji drewnianych podłóg lakierowanych. Dzięki zastosowaniu Hard Floor Fresh podłoga jest czysta, świeża i higieniczna za jednym pociągnięciem mopa.

 

Dodatkowo polecamy POLISH RENOVATOR (na bazie olejów silikonowych) przeznaczony do czyszczenia i pielęgnacji starych powłok lakierowanych. Dzięki zastosowaniu Polish Renovator powierzchnia staje się twarda i trwała, odporna na wodę i jeszcze piękniejsza, a także uzyskuje właściwości antypoślizgowe. Produkt przeznaczony także do pielęgnacji powierzchni z marmuru, brązu i glazury.